Cestujeme karavanem po vánočních trzích

autor: | Lis 19, 2019

Každý rok obrážíte pohádkové vánoční trhy nejen u nás, ale i za hranicemi? Každé město vyzařuje jinou vánoční atmosféru, nabízí rozmanité zboží a drobnosti a především tradiční vánoční jídla a nápoje typické pro vybranou zemi. Vánoční atmosféru si lze užít také netradičně, stačí si půjčit karavan a nemusíte řešit ani ubytování, ani noční návraty domů.

Spousta lidí vnímá karavan jako ideální pohodlný cestovní prostředek především během letních dovolených. S obytným karavanem je však možné pohodlně cestovat po celý rok, tedy i v zimě. Nemusíte rezervovat žádné ubytování dopředu, teplou postel i vybavenou kuchyňky máte díky dobře vybavenému karavanu po ruce neustále. Celoročnímu cestování s karavanem nahrává i to, že v evropských městech jsou otevřené kempy po celý rok.

Karavanem na vánoční trhy do Vídně

K nejoblíbenějším vánočním trhům zcela určitě patří Vídeňské vánoční trhy, na které každý rok míří tisíce Čechů. Letos se konají od 15. listopadu do 26. prosince a ochutnat zde můžete vyhlášené rakouské vánoční speciality včetně tradičního svařeného vína.

Vy můžete být originální, vyhnout se zacpaným silnicím o víkendu a vyrazit si do vánočně naladěné Vídně s půjčeným karavanem třeba na celý víkend. Ubytovat se můžete v celoročně otevřeném kempu Reisemobil – stellplatz Vídeň, který se nachází jen pár minut chůze od stanice metra.

Karavanem na vánoční trhy do Berlína

25. listopadu budou zahájeny trhy v dalším významném evropském městě a to v hlavním městě Německa v Berlíně. Najdete zde desítky menších i větších vánočních trhů, z nichž za nejkrásnější jsou považovány trhy konané přímo v centru Berlína (např. Alexanderplatz, Gendarmenmarkt, Opera Palace či Červená radnice).

Cestovatelé karavanem mají na výběr hned mezi několika kempy, které jsou otevřeny po celý rok. Je to například Reisemobilstation Berlin-Mitte v centru města, Wohnmobil-Park Berlin, kde si lze místo zarezervovat on-line, osvětlený a hlídaný kemp Reisemobilhafen Berlin, Vohnmobilplatz Köpenicker Hof ležící cca 300 metrů od tramvajové zastávky a další.

Karavanem na vánoční trhy do Amsterdamu

Máte-li chuť půjčit si karavan a vyrazit na vánoční trhy o něco dále, než je Vídeň či Berlín, zkuste Amsterdam a jeho romantické překrásné vánoční trhy. Mimo to se zde nachází největší mobilní kluziště, které je otevřeno vždy od 9. prosince do 19. února u Museumplein. Pokud si vánoční atmosféru chcete užít i mimo období vánočních trhů, jeďte do Amsterdamu kdykoliv a navštivte celoročně otevřený Vánoční palác (Christmas Palace).

Co se týče ubytování, v Amsterdamu rovněž bez problémů najdete kempy s otevírací dobou po celý rok. Je to například Ackermanns Stellplatz na kouzelném místě na kraji města u rybníka, dáváte-li přednost klidu, nebo Amsterdam City Camp, který se nachází ve městě.

Karavanem na vánoční trhy do Budapešti

Jen pár hodin jízdy karavanem trvá cesta do maďarského hlavního města. V období Vánoc se můžete těšit na nádherně vyzdobené město a vánoční trhy plné maďarských pochoutek. Návštěvu si můžete díky pohodlnému ubytování v karavanu prodloužit na celý víkend a vedle trhů navštívit i vyhlášené budapešťské termální lázně.

O ubytování strach mít nemusíte. Také Budapešť nabízí celoročně otevřené kempy určené primárně pro karavany. Můžeme vám doporučit například kemp v krásném prostředí jen 15 kilometrů od Budapeště Camping Pap-sziget nebo Arena Camping přímo v Budapešti.

Karavanem na vánoční trhy do Paříže

Pro velké fanoušky cestování karavanem tu máme extra tip na vánoční výlet a to rovnou do romantické Paříže, která se během Vánoc pyšní jednou z nejkrásnějších výzdob. Toto oblíbené evropské město na pár týdnů v roce rozzáří tisíce světel, které zdobí nejen široké bulváry, ale i úzké městské uličky. Nezapomeňte ochutnat francouzské svařené víno vin chaud a pravou francouzskou cibulačku, která vás zahřeje.

Než vyrazíte do víru vánočně naladěného velkoměsta, místo pro svůj karavan najdete v některém z celoročné otevřených pařížských kempů (Camping de Paris) či na jednom z mnoha placených parkovišť, kde lze s karavanem bez problémů nocovat i několik dní. Místo si dokonce můžete rezervovat předem on-line.

 

Tak kam vyrazíte?