Časté dotazy

Zajímají Vás otázky spojené s půjčením nebo jízdou karavanem? Podívejte se na přehled nejčastějších dotazů.

Jaký řidičák potřebujete na obytný vůz?
Stačí Vám pouze standardní řidičák skupiny B, pro vozidla do 3,5 tuny. Nicméně mějte na vědomí větší rozměry vozu.
Potřebuji pojištění?

Zákon nám udává povinnost ochraňovat jak nás, tak naše zákazníky sjednáním pojištění odpovědnosti třetích stran. Jinými slovy jste kryti v případě způsobení škody na majetku a osobách vzniklé mimo Váš vůz. Stále Vám ovšem zůstává zodpovědnost poškození nebo krádež vozu a jeho obsahu. Tato zodpovědnost je omezena do výše 25 tis. korun, které jste zaplatili jako bezpečnostní kauci. Výše strhnuté kauce se vždy odvíjí od závažnosti poškození. Vždy doporučujeme našim klientům se připojistit proti spoluúčasti.

Co se stane v případě poruchy vozu?
V tomto případě můžete kontaktovat jedno ze tří telefonních čísel. Asistenční službu (v případě defektu), servis v případě poruchy motoru či podvozku a další servis v případě poruchy nástavby. Dále je Vám k dispozici naše non-stop asistenční linka, kde Vám jeden z našich zaměstnanců pomůže vyřešit případné problémy.
Je potřeba dálniční známka?

Některé země vyžadují dálniční známku, jako je tomu v České republice. Českou dálniční známkou jsou vybaveny všechny naše vozy. Země jako Švýcarsko, Rakousko, Maďarsko a jiné vyžadují obdobné dálniční známky, jako je tomu v ČR. Jiné země (Španělsko, Francie, Itálie…) používají mýtný systém, kde projíždíte platebními branami a platíte za ujeté kilometry. Pro více informací navštivte stránku www.tolls.eu/

Kolik lidí může cestovat v jednom autokaravanu Adria?
Všechny naše vozy Adria Matrix mají postele pro 4 dospělé osoby a jednu kratší postel. Ve vozech je 5 sedadel s bezpečnostními pásy. Přesto nedoporučujeme cestovat v tolika lidech z důvodu snížení komfortu. Pro větší skupiny lidí, které chtějí cestovat společně, doporučujeme zapůjčení vozu Sunlight A70 až pro 6 pasažérů či vypůjčení více karavanů, které mohou být přistaveny a vyzvednuty ve stejný čas na stejném místě. Tato možnost je velmi populární u skupin, které chtějí cestovat společně, ale zároveň touží po soukromí a komfortu jejich vlastního obytného vozu.
Je cena uvedená v nabídce koncová?

Ano. Cena obsahuje DPH, kompletní pojištění vozu, silniční daň, dálniční známku ČR a všechny služby a vybavení. Na místě předání je vyžadována bezpečnostní kauce ve výši 35 tisíc korun. Kauce bude vrácena v plné výši za předpokladu, že vůz bude zpět předán v čistém a nepoškozeném stavu, bez chybějícího vybavení v dohodnutý čas a na dohodnutém místě. Nádrž na naftu musí být doplněna, toaleta vyprázdněna. Výjimečně musíme udělit pokutu 3 tis. korun za vyčištění vozu, který je vrácen v extrémně neuspokojivém stavu.

Jak funguje vyzvednutí a vrácení vozu na jakémkoliv místě?
Náš řidič na Vás bude čekat na Vámi zvoleném místě a čase. Vůz bude plně vybavený, uklizený a nachystaný na Vaši cestu. Přesto si vyhraďte 1 – 1,5 hodiny na předání vozu, kdy Vás řidič zaškolí, předá vůz a vyřídí platbu. Vrácení karavanu probíhá v podobném duchu, kdy Vás náš řidič bude očekávat na Vámi zvoleném místě a čase, kde zkontroluje a zpět převezme obytné auto.
Mají vozy manuální nebo automatickou převodovku?
Nabízíme vozy s manuální i automatickou převodovkou.
Jak probíhá platba?
Po podpisu výpůjční smlouvy zaplatíte 50% půjčovného jako deposit. V době předávky vozu doplatíte zbylých 50% a bezpečnostní kauci ve výši 25 tis. korun. Preferovaný způsob úhrady všech plateb je bankovním převodem. Bezpečnostní kauce pokrývá případné poškození vozu a bude vrácena, jakmile se ujistíme, že vůz byl předán v nepoškozeném stavu.
Co se stane v případě havárie?
Dopravní nehoda je jeden z nejhorších scénářů, který se Vám může přihodit na dovolené. Tyto situace naštěstí nenastávají příliš často. Když už ale k nehodě dojde, můžete počítat s naší plnou pomocí, kdy uděláme maximum pro to, abyste mohli nerušeně pokračovat ve Vaší dovolené. Ať už se jedná o pomoc při hledání servisu na drobné opravy nebo výměna za jedno z našich rezervních vozidel, náš tým Vás nenechá na holičkách. V případě jakékoliv větší nehody nebo chybějícího vybavení nás prosím neprodleně kontaktujte. V případě účasti třetí osoby, přivolejte policii pro sepsání záznamu a rovněž nás kontaktujte.
Které země můžeme navštívit?
Můžete se volně pohybovat mezi zeměmi: Albánie, Andora, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Černá Hora, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.
Bohužel naše pojištění NEdovoluje navštívit následující země: Bělorusko, Rusko, Turecko a Ukrajinu.

Není Vám něco jasné? Máte dotaz ohledně dostupnosti, auta nebo cesty? Napište nám nebo zavolejte, budeme se těšit.

 

Telefon: +420 733 739 758
Infolinka je dostupná ve všední dny mezi 9 – 17 hod.
Email: pujcovna@karavanycesko.cz

 

Karavany Česko je členem rodiny Exkurzo s.r.o.:
Hládkov 920/12, 169 00 Praha 6
IČ: 0737497