Top 10 nejlepších kempů v České republice

autor: | Čvn 2, 2020

Autokemp to není jenom místo, kde můžete zaparkovat karavan. Opravdu dobrý kemp může být výjimečný svojí polohou, nadstandardním zázemím nebo třeba animačními programy, které zabaví vaše děti na celé odpoledne. Tak jako špatný kemp může z dovolené v nejkrásnější destinaci udělat peklo, může skvělý kemp proměnit i průměrné místo v ráj na zemi. Protože v letošní sezoně očekáváme především cesty po našich končinách, připravili jsme pro vás seznam těch nejvýjimečnějších kempů, ve kterých se my sami vždy rádi zastavíme.

Camping Vranovská Pláž

Nejlepší kemp pro rodiny s dětmi u nás, který se nachází přímo v srdci Jižní Moravy. Během sezony zde parkování vyjde na 390 korun, což je možná vyšší oproti některým jiným kempům, bohatě to ale vynahrazují zábavné animační programy pro děti a další možnosti, jak ratolesti zabavit. My se při každé návštěvě notně vyřádíme v lanovém parku a pro ty nejodvážnější je pak připraven i dětský (zcela bezpečný) bungee jumping. K dispozici je půjčovna lodiček a šlapadel, se kterými se můžete projet na křišťálově čisté hladině Vranovské přehrady. Kdyby vás tohle všechno nějakým způsobem omrzelo, pak se vydejte na historickou výpravu na hrad Hardegg na česko-rakouských hranicích (doufáme, že brzy volně přístupných) nebo nechte děti doma a vyrazte na poznávací cestu po místních vinicích.

Kemp Keramika

Kemp Keramika se nachází kousek od Plzně, přímo na břehu Hracholuské přehrady. Jedná se o rozměrný areál (30 000 m2), kde nehrozí, že byste zažili hlavu na hlavě ani ve špičce sezony. Nám se to tedy zatím ještě nestalo.  Děti zde vždy ocení animační programy i hřiště s prolézačkami a ze všeho nejvíc si oblíbily kolotoč. Když se děti točí, pak občas využijeme možnost zajít v párech třeba na partičku minigolfu nebo strávit romantický večer u ohniště. I když většinou se držíme u vlastního grilu, který s námi v obyťnáku cestuje. Za parkování zde zaplatíte 300 korun za den, můžete si ale také pronajmout trvalý plac na celý rok (ten stojí 40 tisíc). V okolí se nachází velké množství příležitostí pro výlety. Nás nejvíc zaujal výstup ke zřícenině hradu Buben, který byl spojený i s jízdou parníkem přímo z kempu.

Autocamp Sedmihorky

Autocamp Sedmihorky je tou nejlepší základnou pro výlety do všech koutů Českého Ráje. Najdete jej v Turnově a těšit se můžete na kemp obklopený hustými lesy, rybníky lákajícími ke koupání a úchvatnými skalami. My sem pravidelně vyrážíme na expedice do skalních měst, především Maloskalska a Prachovských skal. Po výletu na skály pak oceňujeme také nejrůznější kulturní akce v kempu, které zaujmou jak děti, tak dospělé. Pokud jste vášnivým rybářem, jsou vám k dispozici rybníky přímo na pozemku, stačí si jenom vyzvednou povolenku na recepci. Za parkování obyťnáku zde během hlavní sezony (červenec, srpen) zaplatíte 350 korun.

Praguecamp

Vyjmenovat všechny památky a zajímavá místa, které skýtá naše stověžatá matička, by vydalo na knihu. Rozhodně se jedná o místo, které by měl mít každý Čech co nejlépe prozkoumané. Letos v létě k tomu bude jedinečná příležitost, protože hlavní město nečeká velký nápor turistů ze zahraničí. Když tedy do metropole zavítáte, pak vyzkoušejte jako základnu Praguecamp, který vřele doporučujeme. Pouhý kilometr od centra města v něm najdete absolutní klid na Císařské louce, která se nachází na jednom z pražských ostrovů. Využijte zde nadstandardního vybavení, blízkosti ke všem pražským památkám a možnosti prohlédnout si panorama hlavního města při západu slunce. Rádi se sem budete večer po plavbě na Vltavě nebo vystoupání na Vyšehrad vracet. Cena za stání se odráží od velikosti vašeho obytného vozu. Do 7,5 m zaplatíte za noc 350 korun, s větším obytňákem pak 500 korun.

Camp Dolce

Pokud hledáte ideální odrazový můstek pro výlety do Krkonoš či Adršpachu, pak jste jej našli.  Součásti areálu tohoto kempu je krásná travnatá pláž u rekreační nádrže, kde nechybí ani tobogán, na kterém děti během léta zdánlivě strávili alespoň půlku dne. Pro karavany je tady připravená rozlehlá plocha, kde se nebudete mačkat s ostatními a k dispozici vám je také zastřešená plocha s ohništěm pro společné akce. Nechybí ani bohaté možnosti sportovního vyžití, kde vévodí tenisový a nohejbalový kurt spolu s minigolfovým hřištěm. Za jednu noc s obytným vozem zde zaplatíte 179 korun během letních měsíců. Destinací pro výlet je kolem obrovské množství, my jsme s nejvíce užili Stezku korunami stromů, které vede napříč jednou z nejkrásnějších částí Krkonošského národního parku.

Kemp U Kukačků

Strávit pár dní v kempu U Kukačků patří k nejlepším způsobům, jak zažít Lipno. My sem jezdíme alespoň na 2 dny každý rok.  Své si zde užijí především cyklisté a milovníci vodních sportů (pronajmout si můžete pramici, kanoe, kajak nebo šlapadlo). Lipno je největší vodní plocha u nás a i když si zde pokaždé půjčíme šlapadlo, rozhodně se nám nikdy neomrzí pohled na okolní hladinu, která připomíná mořské panorama. Husté šumavské lesy, které se v okolí nacházejí, pak přímo vybízejí ke sběru hub a lesních plodů. Při našich vlastních výletech tento kemp často využíváme také při cestách do nedalekého Českého Krumlova. Pokud tedy hledáte zastávku s malebnou přírodou a perfektním koupáním zároveň, určitě sem zamiřte. Jedna noc stání v kempu u Kukačků vás bude stát 170 korun.

Liščí Mlýn

Menší, ale extrémně útulný areál ve Frenštátě pod Radhoštěm. V kempu najdete bazén, velké množství sportovišť a děti zde mají speciálně vyhrazenou hernu. Musím říct, že ze všeho nejvíce nás v tomto kempu bavila lukostřelba, kterou si užila celá rodina (a bez úhony). V letních měsících tu pořádají vlastní romantické kino pod širákem a ratolesti můžete zabavit animačními programy, které jsou velmi kreativní. Naše děti se sem vždy nemohou dočkat. Za parkování obytňáku zde zaplatíte 150 korun za noc. Pár kilometrů od kempu se pak nachází botanická zahrada a arboretum Štramberk, v němž leží i vápencový lom. Skvělá příležitost vyrazit za dobrodružstvím.

 

Kemp Ranč Bystřička

Nejmalebnější kemp v celém Zlínském kraji, odkud můžete poznávat všechny krásy Valašska. Děti se zde vyblbnou na hřišti nebo na jednom z dostupných sportovišť. Celý park se nese ve westernovém duchu, takže pokud máte doma malého kovboje jako my, ani se mu nebude z kempu chtít vylézt.  Kousek od areálu se nachází přehrada, kde se můžete zchladit během parného letního dne a večer vás během sezony čekají diskotéky, koncerty či letní kino. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na nedalekou zoologickou zahradu ve Zlíně-Lešné či impozantní hrad Buchlov. Za  parkování středně velkého obytného vozu (nevíme přesně, jak to zde určují, my jsme se do střední třídy vešli) zaplatíte 150 korun za noc.

Koupaliště a Kemp Pecka

Jak už název vypovídá, užijí si pobyt v tomto kempu především milovníci ráchání v průzračně čisté vodě. Kemp Pecka je ale vyhlášený i svým sportovním zázemím. Nás nejvíce zaujala lezecká stěna, kterou jsme zdolali až po několika marných pokusech. Dávku sportu si užijete také hřišti na plážový volejbal, stolní tenis či badminton. Určitě i s ratolestmi vyzkoušejte obří trampolínu, na které můžete vybít všechnu přebytečnou energii, která vám po tolika sportovních kláních zbyde. Zkrátka, opravdová pecka v centru Královehradeckého kraje, kde za noc parkování zaplatíte 130 korun za noc. Když vás omrzí sportování, vyrazte na průzkum zříceniny hradu Trosky nebo zavítejte do krásného arboreta Bukovina.