Nejlépe hodnocená místa ve Slovinsku pro karavaning na zimu a jaro

autor: | Dub 8, 2022

Slovinsko je bezpečná a krásná země, kterou většina turistů vnímá jako tranzitní zemi na cestě na letní dovolenou do Chorvatska. Ve Slovinsku můžete zažít aktivní dovolenou spojenou se sportem, poznávání památek nebo odpočinek v luxusních wellness centrech.

1. Camping Terme Ptuj (Ptuj)
Velký kemp se skvělými službami se nachází ve městě Ptuj. Návštěvníkům se otevírá už 18. února a svým hostům nabízí veškeré služby rodinného akvaparku, wellness centra a lázní zdarma. Nedaleko se nachází jezero Ptuj, které vybízí k túrám.

2. Camping Terme 3000 (Moravske Toplice)
Celoročně otevřený kemp nedaleko národního parku Goričko v regionu Prekmurje je jako stvořený pro výlety do malebné krajiny plné jezer a termálních lázní. V areálu se nachází akvapark s 11 bazény, tobogány a vířivkami. Najdete tu také golfové hřiště a nedaleko si můžete zaplatit jízdu na koni nebo pronajmout kolo.

3. Tourist Farm Hribar (Brezje)
Menší kemp rodinného charakteru se nachází v sadu nedaleko vesnice Brezje. V sezóně si můžete  natrhat ovoce přímo ze stromů. Kemp je výchozím místem pro výlety k jezerům Bled a Bohinj nebo do hlavního města Lublaň.

4. Camping Bled (Jezero Bled)
Přímo na březích jezera Bled v národním parku Triglav, najdete bohatě vybavený kemp. Navštívit jej můžete od začátku dubna a je skvělým startovacím místem pro cyklistické i pěší výlety po Julských Alpách. Město Bled z 11. století se nachází pouhý kilometr od kempu.

5. Kamp Koren (Goriška)
Celoročně otevřený kemp v Julských Alpách se nachází poblíž italských hranic. Můžete jej navštívit cestou do Itálie nebo zde strávit plnohodnotnou dovolenou s výlety po horách. Kemp je ekologicky šetrný a nabízí bohaté vyžití přímo ve svém areálu.

6. Camping Kamne (Gorenjska)
Celoročně otevřený kemp vítá rodiny s dětmi i nadšené horolezce, kteří si užijí náročné výstupy v národním parku Triglav. Místo je ideální pro strávení klidné dovolené v Julských Alpách s možností výletů po okolí.

7. The Sunrise Hill (Pivka)
Klidný kemp obklopený přírodou a hustými lesy. Návštěvníkům se otevírá v květnu a můžete zde strávit klidnou dovolenou mimo civilizaci.

Jak na kempování ve Slovinsku

Před cestou si zarezervujte místo v některém z mnoha kempů. Mimo kempy lze sice zastavit i přenocovat, ale pouze na vyhrazených místech. Kemp vám poskytuje větší pohodlí se sociálním zařízením a službami.

Nocování mimo vyhrazená místa může vyjít pěkně draho. Pokuty za nocování jsou až 800 euro a v národním parku Triglav zaplatíte až 5 000 euro. Kontroly jsou poměrně běžné a policisté jsou zvyklí pravidelně kontrolovat nejčastější místa pro kempování „na černo“.

 

 

NAPIŠTE NÁM