5 nejzajímavějších míst, které musíte navštívit v roce 2020

autor: | Úno 1, 2020

Hledáte inspiraci na letošní dovolenou? Chcete si užít kulturu, krásné scenérie i chutná jídla? Inspirujte se pěti nejzajímavějšími místy pro rok 2020, které určitě stojí za to navštívit.

Galway, Irsko

Galway, město nacházející se na západním pobřeží Irska, bylo jmenováno Evropským hlavním městem kultury pro rok 2020 (společně s Rijekou v Chorvatsku). Irské město bude letos místem pro mnoho kulturních akcí: koncertů, divadel, místo pro umění i literaturu. Užijete si také ohromující skalnaté scenérie, krásné dlážděné uličky a vynikající jídlo.

 

Lille, Francie

Toto okouzlující město v severní Francii rychle roste jako kulturní metropole díky své proslulé umělecké scéně a impozantním pokrokům v rozvoji měst. Stalo se Světovým hlavním městem designu pro rok 2020. Ve městě si užijete umělecká muzea a také mnoho skvělých restaurací a butiků.

 

Rijeka, Chorvatsko

Rijeka se společně s irským městem Galway stala hlavním městem kultury pro letošní rok. Chorvatské třetí největší město je dokonalou směsicí půvabných památek, městských pláží a bouřlivých pouličních festivalů. Určitě se vyplatí ve městě strávit alespoň pár dnů.

 

Salcburk, Rakousko

V létě tohoto roku se uskuteční sté výročí Salcburského festivalu, což s sebou nese spoustu klasické hudby, opery a dramatu ze světově uznávaných aktů. Salcburk je známé jako Mozartovo rodiště. V letošním roce se v Salcburku budou konat stovky zvláštních akcí a výstav, nenechte si je ujít.

Fríské ostrovy, Dánsko

Větrné souostroví Fríských ostrovů je místem, kde udržitelnost není jenom frází. Ostrovy mají rozmanitou a krásnou krajinu skládající se z pláží, dun, lesů a pleistocénních ledovců. Waddenské moře je spolu se svým pobřežím s přílivovými kanály, zátokami, písečnými mělčinami a nánosy, zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Je také vysoce chráněnou přírodní rezervací, která vyžaduje spolupráci mezi Německem, Nizozemskem a Dánskem.

 

Vybrali jste si místo, kam se určitě chcete letos podívat? A co si je procestovat všechny? S karavanem není nic jednoduššího.