Dva tátové o výletu karavem

autor: | Úno 20, 2023

V tomto článku se s vámi Michal a David, zkráceně Dva tátové, podělí o své zkušenosti s lyžařským výletem do Rakouska v našem karavanu.

Původně váhali, zda do takové dovolené jít, ale přesvědčily je argumenty našeho kolegy Filipa a množství dalších rodin, které si užívaly podobné výlety během pandemie. Za cíl své cesty si vybrali Tyrolsko, kemp přizpůsobený na rodiny s dětmi. Rodina trávila většinu dnů své dovolené lyžováním a večery relaxovali v karavanu nebo v místním zázemí s bazény. Letos vyrazili již na druhé jarní prázdniny s karavanem, přečtěte si jejich zkušenosti a zážitky.

Jak vás napadlo vyrazit do Rakouska lyžovat s karavanem?
Přiznáme se, že původně by nás to samotné asi ani nenapadlo, protože jsme měli pobyty s karavanem spojené vždy a zásadně jen a hezký počasím. Pak jsme ale začali sledovat na sociálních sítích víc obsahu karavanistů a během pandemie jsme si všimli, že takhle celé rodiny řešily lyžovačky po Česku, když byly zavřené hotely. Pak nám Filip z Karavany Česko vyvrátil všechny naše předsudky a výzva byla přijata. Máme rádi objevování nových zážitků a tohle nás natolik nadchlo, že jsme do toho šli. A proč Rakousko? Dostali jsme pár tipů na family friendly místa v Tyrolsku, tak jsme si jedno vybrali a vyrazili.

Řešili jste parkování/kemp až na místě nebo zamlouvali dopředu?
Vždycky, když jedeme někam kempovat na více nocí než jednu, kupujeme rezervace předem. Většinou jsou i online příznivější ceny než na místě. Ale když jedeme rad trip a jsme každou noc někde jinde, blokujeme buď z auta až po obědě na tu danou noc anebo jedeme rovnou na recepci a kupujeme místo na parkování až na místě.

Jak probíhá takový den na horách, když bydlíte v karavanu?
Zásadní otázka, kterou jsme si také pokládali – jestli pak se tam neunudíme k smrti zavření v karavanu, že? Naštěstí se to ani po 4 dnech nestalo, tři dny jsme byli od rána do pozdějšího odpoledne na svahu, oběd jsme si dali pod sjezdovkou a hned po návratu z lyží jsme si zabalili plavky a strávili zbytek dne ve wellnessu. Rodinám proto doporučujeme vybírat kemp, který má zázemí jako dětský koutek, bazén nebo koupaliště pro děti, vyhřívaný termální venkovní bazén či společenskou místnost, kde si můžete vzít hry nebo hračky nebo učení, pokud máte doma domškoláky. A jeden odpočinkový den jsme vyplnili procházkou do města na nákup, šli jsme si dát saunu, děti se koukaly na pohádky, hráli jsme deskovky, docela to uteklo.

Je v karavanu teplo?
Ano, nikdo se toho nemusí bát. Plynové topení funguje skvěle, přes den si karavan temperujete a pak si velmi rychle zatopíte na zahřátí. A ani v noci jsme nepociťovali, že venku mrzlo.

Uschnou vám lyžařské věci do druhého dne?
Vzali jsme si s sebou z domova sušák na prádlo a po návratu z lyžování jsme všechno rozvěsili do garáže, kde v létě máte kola a venkovní sezení, ale v zimě si z toho můžete v pohodě udělat lyžárnu…

Jak dlouho vydržel plyn při topení? Jaká byla uvnitř teplota?
Topili jsme na cca 23 stupňů a když jsme odcházeli ven, stáhli jsme topení na 17. A za 4 dny jsme ani nevypotřebovali zásobu plynu, co jsme dostali.

Setkali jste se někdy s tím, že jste museli čistit střechu od sněhu?
Ano, ano. Na parkovišti před supermarketem Aldi! Pohledově se nám zdálo, že zapadaní nejsme, ale jak jsme se rozjeli z kempu, začalo to z nás padat všude kolem. To je samozřejmě špatně a riskantní pro auta, co jela za námi, takže jsme hned na prvním parkoviště vylezli střešním oknem na střechu a zametli ji koštětem.

Rozdíl ceny karavan versus hotel/penzion?
To je tak individuální, že se to asi nedá jednoznačně říct, hodně záleží na lokalitě hotelu a jeho kvalitě. Nemyslíme si, že by dovolené karavanem byly levnější než dovolené v hotelu. Má ale svoje nesporné výhody a je jich dost. Dovolené s ním jsou zábavnější, když vás to někde prudí, prostě přejedete pryč. Poznáte tu danou zemi více, nejen podle jednoho letoviska. Ochutnáte místní jídlo v autentických restauracích, nejen v hotelových. Když máte štěstí na dobrý plac, můžete se probudit s výhledem na moře nebo hory a máte stále svůj komfort po ruce. My se považujeme za akční rodinu a naprosto nám to vyhovuje.

Máte doporučení na kemp v Rakousku blízko lyžařského střediska?
Loni jsme byli v Euro kempu ve městě Kössen, do nejbližšího střediska jezdí kyvadlová doprava z parkoviště, které je hned před kempem.

 

Chcete i vy zažít dobrodružství v karavanu? Ověřte si dostupnost ve Vašem termínu, nebo nám napište svůj dotaz níže.

 

NAPIŠTE NÁM