10 věcí, které si s sebou vzít na svojí dobrodružnou cestu

autor: | Čvc 9, 2019

Kromě samozřejmostí, jako jsou doklady ve vodotěsném obalu nebo léky pro vaše alergie, tu pro vás máme několik důležitostí, na které nesmíte zapomenout, když se balíte na dovolenou. Například i na výlet naším karavanem. I když s množstvím věcí (jako je vybavená kuchyňka, ručníky a lůžkoviny) počítat můžete, i tak si s sebou nezapomeňte vzít několik věcí pro maximální zážitek z vašeho výletu. Jaké to jsou?

  1. Foťák a akční kamera

Aby byla vaše cesta opravdu nezapomenutelná a mohli jste si ji připomínat, přibalte do batohu foťák a ideálně také akční kameru. Jestli plánujete výlety na kole, horskou turistiku, potápění na plážích nebo prohlídky měst, foťák i vodotěsná akční kamera vám pomůže zaznamenat ty nejlepší momenty a scenérie.

  1. Stativ

Ne vždy se najde někdo, kdo vás vyfotí. Obzvláště jestli jedete do hor nebo více mimo města – s vaším obytným vozem se nemusíte strachovat, že nebudete mít „mimo civilizaci“ kde spát. Foťák nebo akční kameru upevněte na stativ, nastavte samospoušť a fotky celé rodiny jsou na světě!

  1. Opalovací krém

Ať je léto nebo zima, opalovací krém s minerálním UVB i UVA filtrem by rozhodně neměl chybět ve vaší výbavě! Nechcete se přeci z vaší dovolené vrátit rudí jako raci.

  1. Dobrá obuv

Kvalitní boty jsou pro turistiku základ. Chystáte se do hor nebo na dlouhé procházky? Nezapomínejte si zabalit boty, které něco vydrží.

  1. Přírodní mýdlo a šampon v jednom

Nemusíte balit 10 různých kosmetických přípravků. Postačí vám cestovní mýdlo 2v1, které můžete použít na mytí hlavy i těla. Dejte přednost biologicky rozložitelným přípravkům.

  1. Sluneční brýle

Samozřejmost všech cestovatelů. Sluneční brýle s UV filtrem alespoň 400 se postarají o to, aby byly vaše oči chráněné před slunečním zářením.

  1. Oblíbený playlist

Sestavte si seznam vašich oblíbených písniček. Například playlist na Spotify, ať si můžete zpříjemnit čas u řízení nebo dodat atmosféru do povídání s kamarády nebo rodinou.

  1. Powerbanka

I když si můžete dobít svůj mobil nebo foťák integrovanými USB nabíječkami všude ve vozidle, když se chystáte na celodenní výlety, je lepší mít s sebou náhradní zdroj energie.

  1. Oblečení lehké i teplejší

Jedete na dovolenou v létě a říkáte si, že bude vždy hezky? Opak může být pravdou. Nenechte se překvapit chladnějším večerem a přibalte do batohu také lehkou bundu. V zimě naopak nezapomeňte například na tričko s krátkým rukávem – slunečné počasí vás může příjemně překvapit.

  1. Žabky/sandály

Žabky, sandály nebo pantofle se hodí nejen do teplého počasí, ale také jako výbava při sprchování se v kempu. Samozřejmě ale veřejné sprchy díky sprše a koupelně přímo v karavanu používat nemusíte. Ale kdybyste chtěli, tato obuv určitě padne vhod!

 

A jaké věci si nikdy nesmíte zapomenout při balení vy? Podělte se o tipy s námi na našich sociálních sítích – Facebooku nebo Instagramu.