Jak jsem si půjčil obytný vůz poprvé, ale ne naposledy!

autor: | Dub 24, 2020

Když Adrian doma oznámil, že se pojede na výlet, získalo se mu sice podpory, když ovšem oznámil, že to bude obytným vozem, podpora se změnila v nadšení s velkým očekáváním.

Prakticky to vypadalo tak, že Adrianův 6ti letý syn několik dní nemluvil o ničem jiném než o obytném autě, dokonce během pár dní vznikly desítky obrázků, kde hlavním hrdinou byl, hádejte kdo.. No přeci Obytňák…Adrian si celý výlet zaznamenával a vznikly krásné fotky, které celý výlet krásně dokumentují a ačkoliv by vystačili namísto tisíce slov, přesto jsme se rozhodli, že se Adriana zeptáme, jaká jeho první zkušenost s obytným vozem byla..

Jak vznikl nápad na zapůjčení obytného auta?

Vždycky jsem si to chtěl vyzkoušet, byl to takový menší sen. Měl jsem trošku obavu, jestli nebudu k řízení obytňáku potřebovat dovednosti kamioňáka, ale byl jsem velmi mile překvapen, jak se řízení podobá dodávce.. Jsem nakonec rád, že jsem se odhodlal, protože tohle nebylo určitě naposledy ????

Jak se ti obytňák řídil?

Jako auto, ano sice je třeba myslet na to, že to je větší a delší než např. dodávka, ale hodně mě překvapilo, jak se s autem manipuluje a jak je šíleně pohodlné, o výhledu a celkovém přehledu na silnici ani nemluvě. Tyto obavy byly naprosto zbytečné, to auto nemá chybu!

Co tě nejvíc překvapilo?

Nadšení syna ???? o ničem jiném nemluvil už před zapůjčením a když nám pak Váš člověk auto představoval a dostával jsem asi 30 min. školení o tom co kde je a jak s čím zacházet, tak najednou slyším, jak huláká: „tati tati, tady je výtah“. Šel jsem se podívat, o co co jsem přišel a hle, on myslí, sjížděcí postel ????, byl z toho úplně vyřízenej, co všechno v tom autě je! Překvapila mne i spotřeba, která se držela někde kolem  10 – 11 litrů, což je na takový kolos úctyhodné číslo!

Taky něco kolem auta?

Jasně, kromě toho řízení, jak už jsem říkal, to bylo zejména kvalita provedení, materiálů a jak je to všechno pěkně čisté a hlavně vybavené! Fakt, to jsem čuměl, povlečené postele, komplet vybavená koupelna, ručníky, a pak ta kuchyň! Kromě toho, že tam bylo naprosto komplet vybavení, na které je člověk zvyklí z domova, tak mne hlavně zaujalo, že při jízdě nikde nic necinká, nenaráží do sebe až jsem si myslel, že tam nic není ???? Je to tak chytře řešený ale, že ani nevíte, co všechno vezete!

Jo, abych nezapomněl, chtěl bych ještě vypíchnout velmi sofistikovaný systém osvětlení, protože večer si můžu v klidu svítit, i když dítě spí na palandě, aniž bych ho rušil!

Super to jsme rádi…

Jo ještě jsem si vzpomněl, naprosto dokonalá byla ta garáž.. (syn to nazval sklepem ????) Jeli jsme na cyklovýlet na Šumavu a tak jsme s sebou táhli 3 kola.. Ačkoliv je auto vzadu vybaveno nosičem, nechtěl jsem je tam nechávat, protože jsem sám v tu dobu ještě nevěděl kde budeme parkovat apod. No a ejhle, všechny kola se naprosto v pohodě vešli i ke stávajícím věcem (kempinkový nábytek, gril a další) právě do garáže. Myslím, že by se tam vešel i skútr nebo nějaká motorka.. (Tady přidáváme, že ano vejde se tam i motorka!)

Takže s výbavou spokojený?

Naprosto! Mysleli jste na všechno, já si bral dokonce presovač na kafe a ten jste tam měli taky. Nechci to vyjmenovávat, abych někoho neuspal, prostě je to stejný jako když přijedeš do pořádnýho penzionu, od ručníků až po houbičku na nádobí. Výhodou obytňáku, je, že když tě to na tom místě přestane bavit tak zmizíš jinam. Díky tomu jsme objevili spoustu nádhernejch míst!

A kam jste nakonec vyrazili?

Šumava, byli jsme kolem Hartmanic. Šumava je na kola s rodinnou naprosto ideální, žádný velký kopce všude a ta příroda je dech beroucí. Navíc, i když byli veškeré služby zavřené, tak jsme i přes jinak absolutní nezávislost podpořili pár místních penzionů aspoň tím, že jsme si párkrát koupili něco k pití nebo jídlo z okýnka..

Jak bys přesně popsal tu nezávislost?

Je to jednoduchý,  v tom autě je úplně všechno na co jsme zvyklí z domova, s výbavou, kterou v autě máte, stačí fakt jen batoh s oblečením, nic víc… Jediný co potřebuješ je benzínka, kde doplníš vodu, v případě potřeby plyn a samozřejmě naftu a obchod s potravinami- to je vše! Pak už je vše o lidech, takže když jsme přijeli na nějaké pěkné místo, zeptali jsme se místních, jestli tam můžeme zaparkovat na louce a bylo to… Výlet na kolech (v tuhle dobu samozřejmě skoro nikdo nikde není), pak sprcha, vytažení stolu s židlemi, vytáhnout markýzu, roztopit gril a večer jsme si už jen užívali Šumavské oblohy poseté hvězdami… prostě pecka!

Zmínil jsi vodu, museli jste doplňovat?

Jo ???? protože jsme si samozřejmě neuvědomili, že prostě nejsme v bytě a byli trošku nehospodární, hlavně co se myt nádobí týče.. Ale ani s tím nebyl problém, máte tam hadici, takže jsme normálně natankovali vodu u benzínky..

A co elektrika?

Jestli se ptáš na to, že by nám došla šťáva, tak to se nestalo, protože nám váš člověk poradil, že baterky se dobijí během 30ti minutový jízdy nebo jen s nahozeným motorem – to jsem udělal jednou za 2 dny a pohoda.

Co sociální zařízení? Sprcha, toaleta?

Mile mne to překvapilo, fungovalo jako doma a nejvíc mě překvapilo, jak jednoduchý a hygienický to je a teď myslím i tu manipulaci s vypouštěním špinavé vody nebo toaletou.. Mimochodem ty tablety do toalety fungují na jedničku. Zdá se ti úplně, jako by to odcházelo rovnou do kanalizace ???? Prostě o tom nevíš..

Máš taky nějakou výtku?

To teda jo, ve výbavě v kuchyni nebyla odstředivka na salát ???? ???? ???? Naštěstí na to myslela přítelkyně tak ji vzala… Jo a špunt ke dřezu jsem nenašel! (Napravíme!)

Zní to jako, že jste zažili moc pěkný chvíle, jak bychom to tedy uzavřeli?

Jednoduše, jelikož za mnou od té doby stále chodí, jak mě má za tento zážitek rád, a že to byl ten nejkrásnější dárek (žádný narozeniny ani svátek neměl) a kdy pojedem zase, tak si tu reputaci budu muset udržet a jet znovu!!! Ne vážně, jsem moc rád, že jsem překonal prvotní obavy, který byly úplně lichý… I já si to zamiloval, takže i vzhledem k současný situaci to na nějaký velký zahraniční dovolený nevypadá, takže já ještě min. jednou vyměním chalupu za váš obytňák a tentokrát si půjčíme rovnou dva a pojedeme s přáteli. Mám obavu akorát, abych vám to auto pak ještě chtěl vůbec vrátit ????

Díky moc za milá slova, náš tým má radost i za tebe, to je pro nás to nejcennější, spokojený zákazník.

Já děkuju Vám, poskytujete super zážitkovou dovolenou. Tady jsem si pro Vás připravil nějaký fotky, který myslím, pěkně dokládají to, o čem jsme spolu právě mluvili! Díky!